تعمیرات تلویزیون شیراز
تعمیرات تخصصی انواع تلویزیون LED,LCD,PLASMA,FK,OLED

 

بررسی بازتاب در تلویزیون

ما در این مقاله سعی میخواهیم شما را با مفهوم بازتاب یا رفلکشن در تلویزیون آشنا کنیم.

در واقع برخی مواقع انعکاس نور در محیطی که تلویزیون در آن قرار دارد اتفاق می افتد. حال سوال اینجاست که چرا در این حالت بازتاب یا رفلکش ایجاد می شود؟ و آیا می توان از آن جلوگیری کرد؟

براق و مات

در حقیقت بازتاب برمی گردد به مقدار نوری که روی صفحه تلویزیون ظاهر می‌شود. آن هم وقتی که منابع نور دیگری در اتاق وجود دارد. در واقع برخی از تلویزیون‌ها وقتی که نور روی آن ها درخشان است. ته رنگی زرد وجود داره که روی دیگر اشیاء که منعکس می‌شوند روی صفحه نمایش منعکس می‌شود. اگر شما در یک اتاق روشن تلویزیون تماشا می‌کنید، خریدن یک تلویزیون که می‌تواند بازتاب رو در یک راه حفظ کند ( که این در راه اندازی خوب به نظر میرسه ) مهم می باشد.

برای بازتاب ما دو عکس گرفتیم یکی از تلویزیون ها که مقدار متوسطی از نور را منعکس کرده و دیگری مقدار زیادی از نور را منعکس کرده است. ما همچنین اندازه می گیریم مقدار نور منعکس شده بوسیله تلویزیون را به عنوان یک درصد روشنایی از منبع نور و نوع پایانی صفحه نمایش که در تلویزیون استفاده می شود را بررسی می‌کنیم.

رفلکشن چه زمانی اهمیت پیدا می کند؟

اگر تلویزیون شما در اتاق نشیمن قرار دارد، نور میتواند به طور اذیت کننده ای در طول روز مشاهده شود. نور درخشان در میان مناطق دید شما می تواند میزان کنتراست مشاهده ، از موارد روی صفحه را کاهش بدهد و اگر نور در حال تابیدن به طور مستقیم بر روی صفحه نمایشه آن می تواند برای دیدن از میان انعکاس خیلی مشکل باشد.

اگر شما در اتاقتون چراغ یا منبعی از نور خورشید دارید  بازتاب روی تلویزیون ظاهر میشود. به خاطر داشته باشید که همه تلویزیون‌ها منعکس کننده مقداری از نور هستند. بنابراین شما نمی توانید به طور کامل از بازتاب جلوگیری کنید. اگر شما در حال تماشای تلویزیون در یک اتاق روشن هستید، شایان ذکر است که در اتاق روشن نه تنها مقدار نور منعکس شده مهمه، بلکه چگونگی دریافت نور پس زمینه در تلویزیون نیز مهم است

Screen Finish نوع صفحه نمایش

تست نوع صفحه نمایش ما بررسی میکند که  از چه نوع صفحه روی صفحه نمایش استفاده شده است. پس از تمام شدن نور کمتر منعکس شده اما بازتاب تعریف شده، در حالی که بازتاب روی صفحه نمایش های نیمه براق قوی تر هستند، اما یک بیت ناصاف یا مبهم به نظر میرسد. بسته به نیازهای شما یک نوع بهتر از دیگری است . ما یک نوع براق را برای کسانی که تنها منابع نور محیطی را در اطراف تلویزیونشون دارند توصیه می کنیم  و یک نوع نیمه براق را برای کسانی که یک منبع نور از روشنایی مستقیم روی صفحه نمایش تلویزیون دارند توصیه داریم.

 

دو راه برای بررسی این ها وجود دارد. ابتدا شما میتوانید بگید چه مقدار نور منعکس شده است. و اگر انعکاس یک تلویزیون برابر  کمتر از 1% از روشنایی از نور چراغ باشد پس تلویزیون یک نوع صفحه نمایش براق دارد . اما بالای 1% به معنی یک نوع نیمه براق است.

نور منعکس شده ، ظاهر نوری که تلویزیونتون تولید میکنه را تغییر میدهد. و این چگونگی درک شما از رنگ ها را هم تغییر میده و همچنین برخی از جزئیات هم شسته میشن . به عنوان یک قاعده کلی با وجود نور بیشتر در اتاق تلویزیون شما ، نور پس زمینه باید روشن تر باشد و این اجازه میده تلویزیون شما که در رقابت با منابع دیگر نوره حداقل تا حدودی به حفظ رنگ در نظر گرفته شده کمک کنه و اجازه میده شما نیزاز جزئیات در تصویر لذت ببرید که ممکنه در غیر این صورت از کار بیافته یا شسته بشود.

 

چطور بهترین نتیجه را کسب کنیم؟

بهترین راه برای کاهش ظهور بازتاب یا رفلکشن روی تلویزیون شما ، موقعیت تلویزیون شماست که باید آن را در یک مکان که نور درخشان به طور مستقیم به صفحه نمایش نتابد ، قرار بدید. شما همچنین باید روشنایی را بالا ببرید (یا نور پس زمینه یا نور oled ) و آن را در سطحی تنظیم کنید که تلویزیون شما در آن مکانی که قرار دارد ، بهترین کیفیت را به شما ارائه بدهد.

نور پس زمینه / نور oled :

روشنایی صفحه تلویزیون را کنترل می کند. اگر شما یک تلویزیون که در اتاق روشن خوب به نظر برسه می‌خواهید ، شما باید یک تلویزیون با یک نور پس زمینه که می تواند روشنایی زیادی را دریافت کند، بگیرید.

روشنایی برجسته یا اوج روشنایی :

برخی از تلویزیون های بالاتر پایان شامل گزینه ای برای ایجاد یک تصویر برجسته با روشنایی اضافه هستند . این به طور منظم برای فیلم مفید نخواهد بود اما برای ویدیو HDR مهم است.

در واقع صفحه نمایش براق که نور کمتری رو منعکس میکنه اما به دلیل انعکاس ، تعریف شده تر به نظر میرسه . این برای موقعیت هایی که تلویزیون به طور مستقیم در مقابل منابع نور قرار داره ، ایده ال نیست . حال اگر خطوط کلی بازتاب منحرف به نظر میرسه یک صفحه نمایش براق برای کاهش نور محیط بگیرید و اگر صفحه نمایش تلویزیون در مقابل منبع نور قرار میگیرد یک نوع نیمه براق بگیرید .

اما صفحه نمایش مات به طور مشترک استفاده می شود . نقطه ضعف بزرگ آن‌ها اینه که در آن‌ها کیفیت وضوح تصویر به طور قابل توجهی کاهش پیدا میکنه . برای کاهش مقدار انعکاس در صفحه نمایش مات نور روی صفحه نمایش منتشر می شود . با اضافه کردن اثر انتشار، نور از صفحه نمایش خارج می شود و این بدون تاری به تصویر اضافه می شود . صفحه نمایش مات همچنین نور محیط را بیشتر منعکس میکنه و اگر شما واقعا یک صفحه نمایش مات میخواید باید یک فیلتر جداگانه برای تلویزیونتون بگیرید .

 

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعمیرات تلویزیون خود را به ما بسپارید

تعميرات تخصصي انواع تلويزيون، هر کجا و هر وقت به انتخاب شما

جهت عیب یابی و تعمیر تلویزیون در منزل شما تماس بگیرید

شماره تماس : 9202 487 0917