تعمیرات تلویزیون شیراز
تعمیرات تخصصی انواع تلویزیون LED,LCD,PLASMA,FK,OLED

[wpstatistics stat=usersonline]


عیب یابی تخصصی برای رفع مشکل آبی شدن تصویر تلویزیون ال جی

برای این که بتوان مشکل آبی شدن صفحه تلویزیون را برطرف کرد، باید ابتدا به صورت تخصصی دلیل بروز مشکل عیب یابی شود. تشخیص دلیل آبی شدن تصویر تلویزیون ال جی بسیار کار تخصصی است و تنها به کمک ابزار های حرفه ای و توسط یک تعمیرکار مجرب امکان پذیر است. باید دید کدام بخش از تلویزیون دچار آسیب شده تا بر اساس آن راه کار مناسب برای رفع مشکل رنگ و کیفیت تلویزیون ارائه شود.

اگر بک لایت آسیب دیده باشد، باید لامپ های آن تعمیر و تعویض شود. گاهی نیز دلیل آبی شدن تصویر، خرابی برد پاور است که در اثر نوسانات جریان برق دچار مشکل شده است. خراب شدن پنل یا بروز مشکل در پیکسل های تلویزیون نیز باید برای تعمیر و رفع مشکل آبی شدن تصویر در تلویزیون ال جی در نظر گرفته شود. در نهایت بسته به تشخیص تعمیرکار و دلیل خرابی تصویر، روش مناسب جهت رفع این مشکل دنبال می شود.

رفع مشکل تلویزیون در صورت خرابی پنل

یکی از مهم ترین دلایل آبی شدن تصویر تلویزیون ال جی، خرابی و آسیب هایی است که به پنل دستگاه وارد می شود. این قطعه بسیار حساس و به نسبت گران قیمت است. آسیب در اثر جا به جایی غیر اصولی، ضربه به نمایشگر و وارد شدن فشار به صفحه نمایش و آب خوردگی پنل تلویزیون می تواند به پنل آسیب برساند و به دنبال خرابی آن تصویر آبی رنگ شود. در این صورت باید پنل توسط تعمیرکار بررسی شود و میزان آسیبی که به آن وارد شده برآورد شود. در نهایت برای رفع مشکل آبی شدن صفحه تلویزیون ال جی باید پنل آن تعمیر و در صورت نیاز و نبودن چاره تعویض شود.

رفع مشکل خرابی بک لایت تلویزیون ال جی

یکی از اصلی ترین دلایل آبی شدن تصویر تلویزیون ال جی، خرابی بک لایت است. به همین دلیل نیز رایج ترین روش تعمیر و رفع مشکل آبی شدن نمایشگر تلویزیون های ال جی مربوط به تعمیر و تعویض بک لایت در این دستگاه ها است. نقش بک لایت نور دهی به تصاویر است. اگر در این بخش مشکلی ایجاد شود، قطعا روی نور ها و رنگ های تصویر تاثیر آن منعکس می شود.

 مثلا ممکن است رنگ آبی با شدت بیشتری نمایش داده شود و به این ترتیب صفحه آبی رنگ دیده شود. خوشبختانه هم سو با رایج بودن بروز این مشکل در تلویزیون ها، تعمیر و رفع مشکلات بک لایت و حتی تعویض آن در صورت نیاز در بیشتر مواقع به راحتی انجام می شود. البته باز هم این کار کاملا تخصصی است حتما باید یک تعمیرکار مسلط به تعمیر تلویزیون ال جی این کار را انجام دهد.

رفع مشکل پیکسل هایی که روی رنگ آبی قفل شده اند

پیکسل ها مهم ترین اصل در کیفیت تصویر و نمایش رنگ های تلویزیون هستند. این پیکسل ها هستند که متناسب با نوع تصویر نمایش داده شده در تلویزیون، رنگ ها را تغییر می دهند. اگر پیکسل ها به هر دلیلی آسیب ببینند و پیکسل ها روی یک رنگ ثابت شوند و قفل کنند، ممکن است کیفیت تصویر و نمایش رنگ ها با مشکل مواجه شوند. یکی از این حالت ها هم آبی شدن تصویر تلویزیون ال جی است که به دنبال قفل شدن و گیر کردن پیکسل ها روی رنگ آبی اتفاق می افتد.

برای رفع مشکل در صورتی که مشکلات پیکسل ها در تلویزیون به عنوان دلیل آبی شدن تصویر تشخیص داده شود، استفاده از یک سری برنامه های بازیابی تخصصی است. از این برنامه ها برای بازیابی و رفع مشکل پیکسل ها استفاده می شود. علاوه بر این مشکلات دمای محیط هم می تواند روی پیکسل ها تاثیر منفی بگذارد و موجب آبی شدن صفحه تلویزیون مورد نظر شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعمیرات تلویزیون خود را به ما بسپارید

تعميرات تخصصي انواع تلويزيون، هر کجا و هر وقت به انتخاب شما

جهت عیب یابی و تعمیر تلویزیون در منزل شما تماس بگیرید

شماره تماس : 9202 487 0917