تعمیرات تلویزیون شیراز
تعمیرات تخصصی انواع تلویزیون LED,LCD,PLASMA,FK,OLED

علت برطرف شدن ایراد شطرنجی شدن تلویزیون

یکی از رایج ترین مشکلاتی که در انواع مدل های مختلف تلویزیون، دیده می شود، مشکل شطرنجی شدن تلویزیون است.در واقع این مشکل چه به صورت موقت و چه به صورت دائمی می تواند در تلویزیون ها مشکل ایجاد کند. وقتی دستگاهی شطرنجی می شود، کیفیت تصویر تلویزیون از بین می رود و تلویزیون دیگر مثل قبل کار نخواهد کرد. پس تصویر شطرنجی تلویزیون می تواند دلایل مختلفی داشته باشد.

ما می خواهیم بررسی کنیم دلایل تصویرشطرنجی تلویزیون را ،و بپردازیم به رفع راهکار های رفع این مشکل که بهتر است حتما راهنمایی بخواهیم از یک مرکز تعمیرات تخصصی معتبر.
کارشناسان مجرب مرکز ما می توانند در کلیه زمینه های مختلف مانند آبخوردگی پنل تلویزیون، به رفع ایرادات آن بپردازند.

معنای شطرنجی شدن تلویزیون

هرزمان که به دنبال یک مشکل یا خرابی، اختلالی در نمایش تصویر تلویزیون بوجود بیاید، تصاویر بصورت مشبک و مربع های کوچک به نمایش در می آیند. که ممکن است این مربع های کوچک ثابت باشند یا این که در صفحه متحرک باشند، که در این صورت کلا نمایش تصویر با مشکل مواجه می شود.

شدت این بهم ریختگی تصویر و میزان و مدت تصویر شطرنجی تلویزیون بسته به دلیل و میزان خرابی متغیر است. در بسیاری از موارد نمایش محتوای تصویری در تلویزیون دیگر امکان پذیر نیست.

علل تصویر شطرنجی تلویزیون

باید بگوییم برخی مواقع تصویرشطرنجی تلویزیون به دلیل استفاده نادرست از دستگاه و عدم مراقبت از آن است، که گاه این امر به دنبال برخی مشکلات داخلی و بهم خوردن تنظیمات تلویزیون پیش مي آید. یکی از دلایل ساده تصویر شطرنجی تلویزیون، آنتن دهی ضعیف یا تنظیم نبودن آنتن تلویزیون می باشد. در واقع به دلیل عدم سیگنال دهی، تصویر شطرنجی می شود. البته اختلال و خرابی کابل های مرتبط با تصویر یا مشکل در فایل اصلی نیز می تواند دلیل تصویر شطرنجی تلویزیون باشد.

حال در مواردی که تلویزیون به یک منبع خارجی مانند رسیور متصل است و نمایش تصویر از این طریق صورت می گیرد. اما در مواردی مشکل حادتر است. در واقع مادربرد قطعه ای مهم و اصلی در تلویزیون هاست که می توان مشکلات مختلفی از جمله شطرنجی شدن تصویر را به خرابی آن مرتبط کرد. حالت بدتر مربوط به موقعی است که خرابی پنل تلویزیون به هر دلیلی عامل شطرنجی شدن تصویر باشد. در نتیجه شاید حتی مجبور بشوید به تعویض پنل تلویزیون ال سی دی مورد نظر.

شیوه های رفع مشکل تصویر شطرنجی تلویزیون

توجه داشته باشید برای رفع مشکل شطرنجی شدن تصویر باید دید دلیل بروز این مشکل چیست و بسته به آن مشکل برای رفع مشکل شطرنجی شدن تلویزیون اقدام کنیم .

رفع مشکل آنتن دهی و سیگنال های ضعیف

در موارد زیادیی که دلیل شطرنجی شدن تلویزیون تنها به خاطر به هم خوردن تنظیمات آنتن و سیگنال دهی ضعیف است، می توان با تنظیم آنتن، جا به جا کردن آنتن و بررسی کابل های اتصالی به تلویزیون مشکل را برطرف ساخت. بالاخص اگر همزمان با نمایش شطرنجی تصاویر، تلویزیون صدا نیز بدهد.

بررسی اتصالات تلویزیون

همان طور که گفتیم در برخی مواقع تلویزیون به دستگاه های جانبی مانند رسیور یا لپ تاپ متصل است. اگر شطرنجی شدن تلویزیون در زمان اتصال به این دستگاه ها حادث شود، به احتمال زیاد مشکل از ورودی ها و خروجی های تصویر است و باید کابل ها و اتصالات را مورد بررسی قرار داد. در واقع دستگاه های گیرنده هم می توانند دلیل تصویر شطرنجی تلویزیون باشند و باید آن ها را مورد بررسی قرار داد. گاهی با یک تعویض کابل ساده مشکل رفع می شود.

تعمیر تخصصی تلویزیون

در بسیاری از مواقع خرابی های سخت افزاری دلیل شطرنجی شدن تلویزیون است. خرابی مادربرد یا خرابی پنل تلویزیون می توان از مهم ترین دلایل شطرنجی شدن تصویر تلویزیون دانست . در نتیجه باید برای تعمیر این قطعات بسیار حساس و مهم از مراکز تعمیرات تخصصی تلویزیون کمک گرفت. گاهی مادربرد یا پنل قابل تعمیرند. حالا در بسیاری از مواقع، خصوصا در ارتباط با خرابی پنل، امکان تعمیر وجود ندارد و باید با صرف هزینه ای بیشتر، با تعویض این قطعات مشکل تصویر شطرنجی تلویزیون را حل کرد.

آیا امکان دارد جلوگیری شود از شطرنجی شدن تلویزیون

در حالی که در برخی مواقع مشکلات تصویر تلویزیون اجتناب ناپذیره اما برخی موارد می تواند تا حدود زیادی از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری کنیم. بیشتر از هر چیزی مراقبت از تلویزیون و جلوگیری از خرابی های احتمالی می تواند مانع تصویرشطرنجی تلویزیون مورد نظر باشد . آب خوردگی، نوسانات برقی یا ضربه می تواند به مادربرد، ال سی دی و پنل تلویزیون آسیب وارد کند.

مورد دیگر، درباره توجه به کابل ها و سیم کشی آنتن تلویزیونی باشد که باید از سلامت این اتصالات مطمئن باشیم و در صورت خرابی، سریعا آن ها را تعویض کنیم. مورد بعد توجه به دستگاه های جانبی است که به تلویزیون متصل می کنید. توجه داشته باشید تا جایی که امکان دارد از دستگاه هایی با کیفیت و اصلی استفاده شود.

چون که دستگاه های ارزان و بی کیفیت هم تصویر بی کیفیت تری را به ما نمایش می دهند و هم می توانند به تلویزیون مورد نظر آسیب وارد کنند. پس در صورت بروز مشکلاتی در تصویر تلویزیون، از جمله تصویرشطرنجی تلویزیون حتما تا جای ممکن از مراکز تعمیرات تخصصی معتبر کمک بگیرید و از دستکاری های اضافه تلویزیون بپرهیزید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعمیرات تلویزیون خود را به ما بسپارید

تعميرات تخصصي انواع تلويزيون، هر کجا و هر وقت به انتخاب شما

جهت عیب یابی و تعمیر تلویزیون در منزل شما تماس بگیرید

شماره تماس : 9202 487 0917