تعمیرات تخصصی انواع تلویزیون LED,LCD,PLASMA,FK,OLED

 

تنظیمات رنگ تلویزیون سامسونگ برای بهبود کیفیت تصویر چگونه است؟

 

آن چه باید در اين مقاله به آن اشاره کنیم این است که متاسفانه تلویزیون‌ های امروزی دارای مشکل مشترک سوسو زدن و تیرگی صفحه اند . سامسونگ نیز یکی دیگر از همین مارک ها است در واقع باید گفت گرچه تلویزیون ‌های سامسونگ عالی هستند ، اما همان مشکل مشترک را دارند. حال سوال اینجاست که چگونه می‌توان مشکلات رنگ تلویزیون سامسونگ را برطرف کرد؟

بیشترین سوالی که از سمت مردم بوده نیز همین است ، چون که اخیراً مردم با تنظیم رنگ و روشن و خاموش نشدن تلویزیون سامسونگ روبه‌رو شده‌اند . حال چطور می‌تواتن آنرا تعمیر کرد؟ نام سامسونگ ، این نام کافی است تا بدانید که در صفحه تلویزیون یا نمایشگر های خود که احتمال وقوع چنین مشکلاتی در آن‌ها وجود دارد ، بسیاری از فناوری ‌ها را در خود جای داده ‌است .

خصوصیاتی مانند ثابت ماندن تصویر و صرفه‌ جویی در انرژی ، آن‌طور که انتظار می‌رود عمل نمی‌کنند و در عوض باعث مشکلاتی مانند تنظیم رنگ در تلویزیون سامسونگ می‌شوند . این فرضیه وجود دارد که این مشکل به خاطر وجود سیم یا سخت‌ افزار خارجی دیگری ‌باشد .

در واقع هنگامی که در حال تماشای فیلم‌ ، یا سریال‌ های تلویزیونی مورد علاقه خود در تلویزیون سامسونگ هستید ، حتماً با این مورد برخوردید که رنگ آن به آرامی وا می‌رود . و همیشه این سوال مطرح میشه که روشن گذاشتن تلویزیون چه تاثیری بر روی کیفیت تصویر آن می گذارد؟ که این صورت پدیده خصوصا در عکس ‌های کلوزآپ (نمای نزدیک) روی می‌دهد . به هر تقدیر ، ما هم احتمال می‌ دهیم که چنین مشکلی رخ دهد و همچنین در کنار آن راهی نیز وجود دارد برای رفع مشکل و لذت بردن از تماشای فیلم ، سریال و برنامه ‌های تلویزیونی در تلویزیون سامسونگ وجود دارد.

اگر مایل باشید که لذت ببرید از هر آن چه در تلویزیون شما پخش می شود شامل اخبار ، نمایش‌ها ، فیلم‌ ها و سریال‌های تلویزیونی مورد علاقه تان، پس باید گفت کیفیت تصویر بسیار مهم است . چرا که تلویزیون سامسونگ از ویژگی‌ تنظیمات پیشرفته رنگ برخوردار است .

راهکار رفع مشکلات رنگ تلویزیون سامسونگ ( تنظیمات پیشرفته رنگ)

۱)  در ابتدا تلویزیون سامسونگ را روشن کرده ودکمه منو که روی کنترل تلویزیون سامسونگ قرار دارد را فشار دهید. سپس گزینه‌ ای می بینید با عنوان «تصویر» آن را پیدا کرده و روی آن کلیک کنید تا گزینه ‌های ویدئو در تلویزیون سامسونگ برای شما باز شود.
آنگاه در فهرست تصویر ، به پایین حرکت کنید ، و گزینه«HUE» را پیدا کرده و آنرا انتخاب کنید.
کارکرد HUE سطوح سبز تا قرمز را در هر دستگاه تلویزیونی کنترل می‌کند . حال می‌توانید نور قرمز و سبز را متوازن کنید یا یکی از آن ‌ها را مطابق میل خود کم یا زیاد کنید.
آنگاه پس از اینکه تساوی بین نورهای سبز و قرمز را برقرار کردید ، آن گاه به سراغ گزینه «اشباع رنگ» بروید.
شایان ذکر است در صورتی که متوجه شدید رنگ ‎ها در پس ‌زمینه محو می‌شوند، در منوی اشباع رنگ ، همیشه می‌توانید نسبت کنتراست را کم کنید . سپس در گزینه اشباع رنگ ، گزینه دمای رنگ را انتخاب کنید . در واقع دمای رنگ سطح کلی رنگ تلویزیون را تنظیم می‌کند .
حالا در صورتی که دیدید رنگ قرمز بیش از حد شدید است ، باید دمای رنگ را به «سرد» تغییر دهید ، و اگر متمایل به آبی است ، آن را روی «گرم» تنظیم کنید . البته بستگی به این‌ دارد که از کدام مدل تلویزیون سامسونگ استفاده می‌کنید ، که ممکن است تنظیمات متفاوت باشد.

به هم ریختگی رنگ تلویزیون سامسونگ

گاهی پیش آمده که تصاویری را که در تلویزیون میبینین رنگ درستی نداره ، مثلا قرمز یا سبز هست یا نقطه های سیاه تو تصویر هست .تمام این مشکلات، میتواند حالتهای مختلفی باشد از بهم ریختگی رنگ تلویزیون سامسونگ ، که البته این مشکل فقط مربوط به تلویزیون های سامسونگ نیست و میتواند همه برندها درگیر این مشگل باشند.

از دلایل به هم ریختگی رنگ تلویزیون سامسونگ چیست؟

می‌توان گفت دلایل مختلفی وجود دارد که رنگ تلویزیون سامسونگ را در هم می‌ریزد. که باید مورد شناسایی قرار بگیرد تا بشود اقدامات لازم را برای برطرف کردن مشکل انجام داد. که در واقع معمولا پنل جزء قطعات اصلی به شمار می رود که می توان گفت که اگر بک لایت درست کار نکند یا ایرادی داشته باشد، ممکن است تصویر را دورنگ نشان دهد. یعنی نصف تصویر تیره و نصف دیگه آن روشن است. که باید گفت اگر اولین لایه پنل آسیب ببیند ، باعث ایجاد رنگهای اضافه داخل تصویر می شوند. که در حقیقت قرمز یا سیاه شدن نقاطی از تصویر تلویزیون هم مربوط می شود به همان خرابی پیکسل ها و ترانزیستورهای پیکسل. گروهی از افراد هستند که تلویزیون رو زیاد روشن نگه میدارن یا این دستگاه رو در کنار منابع حرارتی نصب کردن.. این افراد هم باید منتظر به هم ریختگی رنگ تلویزیون سامسونگ خودشون باشند. اگر فلت های انتقال تصویر آسیب ببینند باز هم میتوانند باعث به هم ریختن رنگها بشوند.

عامل سبز شدن تصویر تلویزیون سامسونگ چیست؟

یکی از حالتهایی که در تلویزیون سامسونگ باعث به هم ریختگی رنگ تلویزیون می شود ، سبز شدن تصویراست. در واقع رگه هایی از رنگ سبز داخل تصویر دیده میشود. یکی از دلایل دیگر این است که اگر پنل ضربه خورده باشد یا تلویزیون جابجا شده و یا ضربه خورده باشد ، و یا گرفتن آهنربا جلوی نمایشگر. مهم ترین عواملی هستن که باعث ایجاد این نوع از مخلوط شدن رنگها در تلویزیون سامسونگ شود.

حالا زمانی ممکنه تصاویر رنگین کمانی نشان داده بشود و رنگ های متفاوتی داخل نمایشگر مشاهده شود. برای برطرف شدن این مشکل بهتره پنل را مورد بررسی قرار داد و در صورت امکان ، تعویض کرد.

عامل قرمز شدن رنگ تلویزیون سامسونگ چیست؟

دیگر موارد به هم ریختگی رنگ تلویزیون سامسونگ ، قرمز شدن رنگ آن است. در واقع وقتی که نقطه های قرمز داخل تصاویر دیده می‌شوند ، روشن بودن دائمی یه پیکسل باعث میشود که رنگ قرمز داخل تصویر ایجاد شود. همینطور اگر از طرف ترانزیستورها برق دریافت نشود ، نور از لایه RGB عبور کرده و به این ترتیب، پیکسل مورد نظر قرمز میشه. برای تعمیر تلویزیون سامسونگ در این شرایط، می آیند پیکسل های دارای عیب و نقص را گرم کرده تا مشکل رنگ آن هم هم برطرف شود.

برای برطرف شدن مشکل قاطی شدن رنگها در تلویزیون سامسونگ راهکار چیست؟

زمانیکه بخواهیم مشکل قاطی شدن رنگها را در تلویزیون سامسونگ یا هر برند دیگه ای، برطرف کنیم، باید اول علت را بررسی کنیم. اگر ایراد از پنل بود ، شدت خرابی برطرف میشود و در واقع این قطعه ترمیم یا تعویض می شود .

اگر به پیکسل های سوخته حرارت دهیم و آنها رااحیا کنیم مشکلاتی مثل سبز یا قرمز شدن تصویر و نقاط تیره یا سیاه رو هم می توان برطرف کرد. در صورت خرابی بک لایت یا بخش های داخلی این قطعه هم میشود با تعمیر یا تعویض بک لایت، مساله برطرف شود. در واقع بهتراست در صورت به هم ریختگی رنگ تلویزیون سامسونگ ، با یه تعمیرکار متخصص تماس گرفته و تعمیرات تلویزیون را به او بسپارید.

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعمیرات تلویزیون خود را به ما بسپارید

تعميرات تخصصي انواع تلويزيون، هر کجا و هر وقت به انتخاب شما

جهت عیب یابی و تعمیر تلویزیون در منزل شما تماس بگیرید

شماره تماس : 0529 561 0917