تعمیرات تلویزیون شیراز
تعمیرات تخصصی انواع تلویزیون LED,LCD,PLASMA,FK,OLED

نصب و راه اندازی تلویزیون اندروید سونی

در واقع بسیاری از کاربران علاقه مندند به یادگیری نصب و راه اندازی تلویزیون های سونی.

در واقع راه اندازی اولیه بعد از خرید یا بعد از اجرای تنظیم مجدد داده‌ های کارخانه، شروع می شود.
که شما باید پیش از آغاز به اینکار، اول رمز جیمیل و اینترنت خود را یادداشت کرده و یا اگر هم حساب جیمیل ندارید ایجاد کنید.

مراحل نصب و راه اندازی تلویزیون های اندروید سونی

دقیقا در مرحله اول از نصب و راه اندازی تلویزیون اندروید سونی می باید مراحل ذیر را به ترتیب انجام دهید.

۱- انتخاب کردن زبان
۲- تنظیم کردن از راه تلفن همراه، تبلت یا ریموت
۳- انتخاب شبکه وای فای برای اندروید سونی
۴- وارد کردن رمز عبور

1) انتخاب کردن زبان
در ابتدا باید زبان دلخواه خود را در صفحه ی خوش آمدگویی انتخاب کنید.

2) تنظیم کردن از راه تلفن همراه، تبلت یا ریموت

اگر قصد دارید تلویزیون خود را با تلفن همراه یا تبلت تنظیم کنید ، باید حتما سیستم عامل آن‌ ها با تلویزیون سازگار باشد. حال اگر دکمه ی Down Arrow را در ریموت بزنید با دو حالت مواجه می شوید.

حالا این سؤال مطرح می شود که آیا تمایل دارید نصب و راه اندازی اولیه تلویزیون سونی را با تلفن همراه یا تبلت انجام دهید؟ در صورت عدم تمایل گزینه skip را بزنید. ولی اگر مایل باشید که اینکار را انجام بدهید گزینه Yes را انتخاب کنید.

نکته قابل توجه اینجاست که اگر گزینه Yes را در این صفحه انتخاب کنید، میتوان به راحتی و با انجام چند کلیک ساده جزئیات حساب و شبکه را از دستگاه های سازگار Android منتقل کنید.

3) انتخاب شبکه وای فای برای اندروید سونی

آنچه در این مطلب گفتنی است این که تنظیمات شبکه موردنظر خود را روی صفحه شبکه Wi-Fi خود انتخاب کرده و از لیست گزینه ‌های موجود، شبکه ی بی سیم را انتخاب کنید.

4) وارد کردن رمز عبور

بعد از اینکه شبکه انتخاب شد ، صفحه ی ورود رمز عبور نمایان می شود. بعد دکمه ENTER را بر روی کنترل از راه دور فشار داده تا صفحه کلید روی صفحه فعال شود. آنگاه گذرواژه را برای شبکه خود وارد و سپس در ادامه، NEXT / ENTER یا FINISH را فشار دهید.

نصب و راه اندازی تلویزیون اندروید سونی  از طریق حساب گوگل

با استفاده از حساب گوگل خود می‌توانید به آسانی نصب و راه اندازی تلویزیون سونی را بصورت کامل انجام بدهید. اما در صورتی که در مراحل اولیه جیمیل و رمز خود را وارد کرده باشید تا بتوانید به امکانات موجود دسترسی پیدا کنید.

۱- مرحله ظاهر شدن صفحه Make the most of your TV

وقتی که صفحه ‌ی Make the most of your TV این را نمایش داده می دهد شما skip را برای این مرحله انتخاب کنید.

۲- مرحله ورود به حساب گوگل

در این مرحله از نصب و راه اندازی تلویزیون سونی در صفحه ی Make the most of your TV، به حساب خود وارد شده و یا وارد صفحه ی Google شوید. که در واقع برای این کار میتوانید از راه تلفن همراه، کامپیوتر، لب تاپ، ریموت کنترل، رمز عبور یا تبلت استفاده کنید که آسان ترین آن‌ ها استفاده از ریموت تلویزیون است. که اگر از ریموت یا رمز عبور استفاده کنید یک صفحه‌ برای شما باز میشه
که اگر این قسمت را skip کنید، در مواقعی که ضروری باشد به سیستم وارد شده تا به برخی از برنامه ها و یا خدمات Google در Android TV خود دسترسی داشته باشید. که بعد از اینکه وارد کردین اطلاعات حساب Google را دکمه ENTER را فشار دادید و نصب و راه اندازی تلویزیون سونی را انجام دهید. و خدمات گوگل را انتخاب کنید.

حال در این بخش از نصب اولیه تلویزیون سونی در صفحه موقعیت مکانی بله یا خیر هست که یکی را انتخاب کرده که می گوید آیا Google و برنامه های شخص دیگری اجازه ی استفاده از دستگاه شما را دارند یا خیر. و حالا می‌خواهیم اطلاعات بفرستیم پس در صفحه ی Help improve Android performance، بله را انتخاب کنید تا اطلاعات معلوم و قابل قبولی که معین باشد به Google فرستاده شود.
حالا می‌خواهیم تلویزیون را در مرحله راه اندازی خود ، نام تلویزیون را ثبت کنیم.
حالا نوبت به انتخاب کشور مورد درخواست است که آن کشور را انتخاب می کنیم. که اگر دوست دارید نصب کنید برنامه هایی مثل فیلیمو یا نماوا را ترجیحاً ایران را انتخاب کنید.
اگر دیدید صفحه نمایش Meet your Google Assistant screen را نمایش داده ، دستورالعمل های روی صفحه را دنبال کنید.
حال برای ادامه ی کار با تلویزیون و استفاده بیشتر از قابلیت‌هایی که وجود دارد، باید در اینجا با استفاده از دکمه ی فلش به پایین صفحه بروید. و بعد گزینه ی Agree all یا Agree را انتخاب کنید. شایان ذکر است که برای دریافت بارگیری نرم افزار باید با Privacy Policy agreement موافقت کنید ، که به محض دسترسی ، به روزرسانی برای دستگاه شما، بارگیری خودکار شروع می ‌شود.

شایان ذکر است که پس از این کار، شما باید یک کد پین ۴ رقمی وارد کنید. به غیر از ۰۰۰۰، هر ترکیبی پذیرفته می شود.
شما باید دو بار پین نو خود را وارد کنید. در واقع باراول برای تنظیم کد شما و برای بار دوم برای تأیید انتخاب اول است.حال یک صفحه ی جدید ظاهر می شود که این تایید نشان از فعال شدن پین شما می دهد.

نکته قابل ذکر این است که باید پین خود را به خاطر بسپارید و یا آن را در یک جای مطمین ذخیره کنید. کد PIN شما هنگام تغییر تنظیمات قفل والدین یا وقتی که موقتاً یک سرویس دیجیتالی ماهواره ای را مسدود می کنید، ضروری است.

۳- تنظیم نمودن گیرنده Satellite و نصب و راه اندازی تلویزیون

برای شما این موقعیت عالی ایجاد شده که گیرنده ی ماهواره ی خود را تنظیم کنید.و حالا استارت را بزنید.
حال برای نمایش صفحه بعد از انجام استارت، صفحه ی Select the broadcaster type to automatically search for services نمایان می‌شود: دیجیتال و آنالوگ، دیجیتال، آنالوگ و Skip
حال برای بهینه سازی سیستم صوتی پس از انتخاب نوع پخش خود، باید سیستم صوتی را بهینه کنید. در اینجا باید نحوه ی قرارگیری تلویزیون را مشخص نمایید و Table Top Stand یا Wall Mount را انتخاب کنید.

در انتها برای فعال نمودن Remote start شما تصمیم گیری می کنید که آیا می خواهید Remote start را فعال نمایید یا خیر، کاربرد این قسمت این است که به دستگاه خارجی اجازه می‌ دهد تا روی دستگاه شما فعال شود.
حال جهت نصب و راه اندازی تلویزیون اندروید سونی
شما باید گزینه ی (Complete) کامل را در تنظیمات انتخاب کنید.

حالا در مرحله پایانی باید وارد صفحه اصلی شویم که در این مرحله از نصب و راه اندازی تلویزیون سونی به صفحه ی اصلی Android TV منتقل می شوید.

خطای متصل بدون اینترنت در تلویزیون سونی

اشکال اتصال بدون اینترنت در تلویزیون سونی معمولاً یکی از مشکلاتی است که کاربران با آن دست و پنجه نرم می کنند و در واقع جزء پرتکرار ترین مواردی است که روزانه از ما سؤال می کنند. دو عامل در این مشکل دخالت دارند. که این دو مورد شامل
۱- تنظیم نبودن ساعت/تاریخ
۲- موقعیت مکانی شما

اگر این ارور را دیدین برای رفع این ارور توصیه می شود ساعت و تاریخ تلویزیون خود را دوباره تنظیم کنید و در صورتی که مشکل حل نشد شما موقعیت مکانی خود را تغییر دهید که توصیه می کنیم آن را روی کره یا کشورهای اروپایی تنظیم کنید تا مشکل کاملا رفع شود.

مرکز خدمات تعمیر تلویزیون ما برای تعمیرات انواع تلویزیون ، عمیرات تلویزیون سونی ، تعمیرات تلویزیون ایکس ویژن ، سونی ، سامسونگ ، TCL ، استارست و …. در خدمت شما عزیزان هستیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعمیرات تلویزیون خود را به ما بسپارید

تعميرات تخصصي انواع تلويزيون، هر کجا و هر وقت به انتخاب شما

جهت عیب یابی و تعمیر تلویزیون در منزل شما تماس بگیرید

شماره تماس : 9202 487 0917