تعمیرات تلویزیون شیراز
تعمیرات تخصصی انواع تلویزیون LED,LCD,PLASMA,FK,OLED

معنی  no signal چیست و چرا به وجود می آید؟

از جمله پیغام های دردسرسازی که کاربران روی مانیتور سیستم شان با آن روبرو می شوند، پیام no signal است. در این حالت با نمایش پیغام نو سیگنال مانیتور سیستم هیچ دریافتی ندارد و هیچ ورودی هم دریافت نمی کند. که باید گفت در این حالت مانیتور هیچ سیگنالی از کارت گرافیک دریافت نمی کند و به همین دلیل نمی تواند تصویر و محتوای تصویری را نشان دهد.

باید گفت در بیشتر مواقع نمایش پیام no signal بخاطر قطع شدن اتصالات کابل های سیستم می باشد. در واقع کابلی که اتصال و ارتباط بین مانیتور و کیس را برقرار می کند، قطع می شود و به همین دلیل این پیغام در مانیتور نمایش داده می شود. در واقع دلایل مختلف دیگری هم می تواند موجب نمایش این پیغام روی نمایشگر بشود که اکثر این دلایل می تواند ریشه ی سخت افزاری داشته باشد. ما قصد داریم بررسی کنیم دلیل بروز این پیغام و راه حل های رفع آن را.

<span;>از دلایل نمایش پیام no signal چیست؟

باید گفت اولین دلیل بروز پیغام نو سیگنال روی مانیتور، در حقیقت بروز مشکل در کابل اتصال کیس به مانیتور می باشد. توجه داشته باشید قطع بودن اتصال، پوسیدگی و پارگی کابل و مواردی مشابه می تواند موجب نمایش این پیام روی نمایشگر شود. شایان ذکر است که در مرحله بعدی خود مانیتور و خرابی و وجود مشکلات سخت افزاری مختلف در آن می تواند دلیل نمایش این پیام باشد. حال باید گفت خرابی و بروز مشکل در کارت گرافیک سیستم و رم آن هم می تواند از دلایل دیگر نمایش پیام no signal روی مانیتور باشد.

در واقع گاهی اوقات گرد و غبار جمع شده روی کارت گرافیک یا درست قرار نگرفتن کارت گرافیک و رم در جای شان، موجب نمایش این پیغام می باشد. مابقی مشکلات و خرابی های سخت افزاری، بروز مشکل در درایور های سیستم خصوصا کارت گرافیک آن و بروز یک سری خطا های سیستمی از دلایل دیگر نمایش این پیغام خطا روی مانیتور می باشد. حال با توجه به هر یک از این دلایل، راه کار هایی را در زیر برای رفع این پیغام بررسی می کنیم.

راهکارهای رفع ارور no signal

بررسی کابل مانیتور و اتصال آن

 اقدام اولی که باید برای رفع پیام no signal انجام داد، بررسی کابل اتصال کیس به مانیتور است. چون ممکن است کابل شل باشد یا این که درست وصل نشده باشد که همین امر موجب بروز این ارور در نمایشگر سیستم شده است. حال در صورت درست وصل نبودن کابل مانیتور به کارت گرافیک، سیستم قادر به نمایش تصویر نمی باشد. در نتیجه باید آن را محکم کرد. علاوه بر این اگر این کابل هر گونه پوسیدگی یا پارگی داشته باشد ، در اسرع وقت باید آن را تعویض کنیم تا پیغام نو سیگنال را برطرف کنیم.

علت برفکی نشان دادن تصویر تلویزیون

در ابتدا تنظیمات مانیتور را تغییر دهید

در واقع این مورد مربوط به انتخاب ورودی نامناسب می باشد. که نمایشگر باید دقیقا مطابق با اتصال کابل تنظیم شده باشد و در صورت انتخاب ورودی نادرست برای مانیتور، پیام no signal نمایش داده می شود. ما ابتدا پورت های سیستم را شناسایی کرده و با انتخاب دکمه منو در نمایشگر کامپیوتر، وارد بخش Input Source شوید.که با توجه به پورت سیستم یکی از گزینه های در دسترس مناسب را انتخابی کنیم.

آیا مانیتور مشکلی ندارد وسالم است؟

درابتدا برای رفع پیام no signal باید دید آیا مانیتور سالم است یا خیر؟ چون که خرابی و مشکلات مانیتور از دلایل اصلی نمایش پیام نو سیگنال روی صفحه می باشد. با اتصال مانیتور مورد نظر به یک کیس سالم دیگر، می توانیم از سالم بودن یا نبودن آن اطمینان حاصل کنیم.

در صورتی که با اتصال مانیتور به یک کیس سالم دیگر باز هم همان پیام no signal نمایش داده شد، پس می توان به حتم گفت که مانیتور مشکل دارد و باید برای عیب یابی و تعمیر آن به تعمیرات تلویزیونی مراجعه کرد که کار تعمیرات انواع مانیتور ها از جمله مانیتور دل، لنوو، ال جی و سایر برند ها را انجام می دهد.

به روز رسانی درایور ها را امتحان کنید

گاهی اوقات به روز نبودن درایور ها، خصوصا درایور کارت گرافیک عامل نمایش پیام no signal روی مانیتور مب باشد. در این صورت به احتمال زیاد با نصب و به روز رسانی درایور کارت گرافیک می توان این پیغام خطا را برطرف ساخت.

چگونگی رفع مشکلات رم و کارت گرافیک

گاهی مواقع پیغام نو سیگنال به دلیل مشکلات کارت گرافیک و رم روی مادربرد پدید می آید. در نتیجه باید با بررسی آن ها مشکل را رفع کنیم . برای این منظور باید کیس را باز کنید و با دسترسی به کارت گرافیک و رم آن ها را مورد بررسی قرار دهید. مطمئن شوید که به درستی در جای خود قرار گرفته شده . علاوه بر این گرد و خاک روی آن ها را هم پاک کنید.

یکبار آن ها را از اسلات خود جدا کرده، تمیز کنید و مجدد در جای خود بگذارید. مطمئن شوید که رم و کارت گرافیک در جای خود محکم شده باشند. درب کیس را ببندید و مجددا پیام no signal را بررسی کنید. اگر ایراد از کارت گرافیک و رم باشد، با این کار باید پیام نو سیگنال برطرف شود.

بر ای رفع مشکل پیام no signal، باتری مادربرد را بررسی کنید

یکی دیگر از قطعات سخت افزاری دخیل در نمایش پیام no signal، باتری روی مادربرد است. ممکن است مشکلات این قطعه موجب نمایش این پیام روی مانیتور شده باشد. برای این منظور باید سیستم را خاموش کرد و با باز کردن کیس، باتری روی مادربرد را جدا کرد. سپس مجددا باتری را در جای خود قرار داد و سیستم را روشن کرد.

آیا منبع انرژی قادر به تامین برق مورد نیاز سیستم است؟

منبع انرژی باید بتواند برق مورد نیاز سیستم را تامین کند. این برق خصوصا برای کارت گرافیک و فن اهمیت زیادی دارد. در صورتی که منبع انرژی کامپیوتر مشکل داشته باشد و نتواند برق کافی سیستم را تامین کند، با پیام no signal روی مانیتور مواجه خواهیم شد. برای بررسی دقیق تر این مشکل بهتر است از یک مرکز تعمیرات تخصصی کمک بگیرید تا با بررسی پاور دستگاه و کابل آن، در صورت بروز مشکل در این بخش آن را برطرف کند. گاهی اوقات برای رفع پیغام نو سیگنال ناچار باید کابل پاور یا خود پاور را تعویض کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعمیرات تلویزیون خود را به ما بسپارید

تعميرات تخصصي انواع تلويزيون، هر کجا و هر وقت به انتخاب شما

جهت عیب یابی و تعمیر تلویزیون در منزل شما تماس بگیرید

شماره تماس : 9202 487 0917