تعمیرات تلویزیون شیراز
تعمیرات تخصصی انواع تلویزیون LED,LCD,PLASMA,FK,OLED

علت برفکی نشان دادن تصویر تلویزیون چیست؟

چرا  تلویزیون برفکی نشان میدهد؟ باید گفت  تلویزیون های جدید به دستگاه های دیجیتال مخصوص جهت دریافت تصاویر متصل هستند و کمتر با مشکل برفکی شدن صفحه تلویزیون روبرو می شود. که این موضوع در تلویزیون های قدیمی که از راه آنتن های آنالوگ تصاویر را دریافت می کنند، بیشتر دیده می شود.

 برفکی شدن تصویر تلویزیون به معنای چیست؟

در واقع به این معنا که پیکسل های سیاه و سفید بر روی صفحه نشان داده می شود و تصویر را به صورت کامل مخدوش نشان  می دهد. به طور کلی این مسئله ممکن است به دلایل مختلفی زخ دهد که باید هریک از این عوامل تاثیرگذار به دقت بررسی و مشکل آن رفع گردد.

عوامل برفکی شدن صفحه نمایش تلویزیون شامل موارد زیر است:

  1. بروز تداخل الکترونیکی دستگاه های برقی
  2. وصل نبودن یا شل بودن کابل های تلویزیون
  3. وقتی سیم دوشاخه تلویزیون جدا می شود.
  4. متصل نبودن صحیح فیش دستگاه دیجیتال از تلویزیون

از دلایل تداخل الکترونیکی دستگاه های برقی دلیل برفکی شدن تلویزیون

از جمله دلایلی که باعث ایجاد برفک در تلویزیون می شود، تداخل الکترونیکی توسط دستگاه های برقی است که در اطراف تلویزیون قرار دارند. متاسفانه وجود برخی از لوازم برقی مانند کامپیوتر، بلندگوهای بزرگ و … باعث می شود تا سیگنال به درستی به تلویزیون نرسد و تداخل الکترونیکی اتفاق بیافتد. در صورت بروز تداخل الکترونیکی توسط دستگاه های برقی، تصویر تلویزیون برفکی شده و همچنین تصاویر در تلویزیون باکیفیت بسیار پایینی به نمایش درمی آیند. برای رفع این مشکل کافیست تا دستگاه هایی که برای روشن شدن و کار کردن برق زیادی را مصرف می کنند از تلویزیون دور کنید تا در تداخل الکترونیکی اتفاق نیافتد و فیلم ها با کیفیت بالایی در تلویزیون نمایش داده شوند.

شلی کابل و سیم ها از علل ایجاد برفک روی صفحه تلویزیون

دیگر علت برفکی شدن تلویزیون به سیم ها و کابل های متصل به تلویزیون و آنتن ارتباط پیدا می کند. متاسفانه در بسیاری از مواقع شل شدن انواع سیم و کابل متصل به تلویزیون و آنتن باعث برفکی شدن تصویر دستگاه می شوند. در صورتی که سیم و کابل متصل به آنتن شل شوند، سیگنال ها به درستی به تلویزیون منتقل نمی شود و در نتیجه تصویر به صورت برفکی دیده می شود. در واقع برای رفع این مشکل از بست های مخصوص برای محکم کردن سیم و کابل استفاده کنید. استفاده از بست برای محکم کردن سیم و کابل نقش موثری در کیفیت تصاویر و جلوگیری از برفکی یا شطرنجی شدن تصویر دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعمیرات تلویزیون خود را به ما بسپارید

تعميرات تخصصي انواع تلويزيون، هر کجا و هر وقت به انتخاب شما

جهت عیب یابی و تعمیر تلویزیون در منزل شما تماس بگیرید

شماره تماس : 9202 487 0917