تعمیرات تلویزیون شیراز
تعمیرات تخصصی انواع تلویزیون LED,LCD,PLASMA,FK,OLED

علت سفید بودن صفحه تلویزیون

در واقع سفید شدن صفحه تلویزیون در شکل های مختلفی  وجود دارد. گاه ممکن است کل صفحه سفید شده و تصویری نمایش داده نشود و گاه صفحه سفید شده، ولی صدا در حال پخش است و ایرادی ندارد.. در شکلهای دیگر باید گفت خطوط سفید در تلویزیون  و یا کمرنگ شدن تصویر علائمی هستند که با آنها مواجه می شویم. در واقع تمام این موارد در برندهای مختلف تلویزیون مانند ال جی رخ می دهند. بیشتر در اغلب موارد سفید شدن صفحه تلویزیون دلیلی سخت افزاری دارد. البته این مشکل سخت افزاری می تواند جزئی باشد و به راحتی و با هزینه کم رفع شود.

حالا  گاهی نیز مشکل جدی است و هزینه های هنگفتی برای شما به بار می آورد. در حقیقت  برای رفع مشکل تصویر سفید تلویزیون،  باید در ابتدا تلویزیون با دقت عیب یابی شود. طراحی مدارهای الکترونیکی در برندهای مختلف تلویزیون متفاوت است، به همین دلیل پیشنهاد می شود در صورت نداشتن ابزار و دانش لازم برای عیب یابی تلویزیون و تعمیر آن، به کارشناس معتبر تعمیر برای تعمیرات تلویزیون ال جی خود مراجعه کنید.

دلیل اصلی سفید شدن صفحه تلویزیون ال جی چه می باشد؟

اگر با سفید شدن صفحه تلویزیون، تلویزیون بدون پخش صدا نسبت به فرمان صادر شده با کنترل عکس العملی نشان نداد، موارد زیر محتمل است و باید برای عیب یابی تلویزیون بررسی شوند:

  •  مشکل در مین برد تلویزیون است
  • مشکل برق ورودی به مدار T-Con
  • اختلال در تصویر، به علت گرم شدن یکی از دو آی سی موجود در مین برد تلویزیون

در تمامی این موارد با بروز مشکل در ارسال سیگنال به مین برد، تصویر دچار مشکل می شود. برای حل مشکل، احتمالا شما به تعمیر مین برد تلویزیون ال جی خود و یا در شرایطی بدتر به تعویض مین برد نیاز خواهید داشت. اما در رابطه با خطوط سفید در تلویزیون می بایست جزئیات بیشتری را مورد بررسی قرار داد زیرا دلایل بیشتری برای ظهور خطوط سفید در صفحه نمایش تلویزیون وجود دارد:

  •  بالا رفتن درجه حرارت برد منطقی (Logic Board)
  •     متورم شدن یا باد کردن خازن ها در برد تغذیه
  • ایراد در منبع فرستنده تصویر (ستاپ باکس خارجی)
  • خراب شدن پنل LCD

دو مورد اول یعنی بالا رفتن درجه حرارت برد منطقی (Logic Board) و متورم شدن یا باد کردن خازن ها در برد تغذیه قابل تعمیر هستند، اما در رابطه با خرابی پنل، به احتمال زیاد مجبور به تعویض آن خواهید بود که هزینه بالایی دارد و در مواقعی حتی خرید یک تلویزیون جدید برای شما به صرفه تر خواهد بود. در رابطه با خرابی گیرنده دیجیتال کار بسیار ساده است، گیرنده دیجیتال خود را از دستگاه جدا کرده و تلویزیون را با دستگاه دیگری امتحان کنید. در صورتیکه تصویر به درستی نمایش داده شد، تلویزیون شما سالم است و ایرادی ندارد.

راهکار جهت حل مشکل تصویر سفید تلویزیون

در صورتی که  مشکل سفید شدن صفحه تلویزیون، ناشی از دمای بالای فضای داخلی تلویزیون و در نتیجه اختلال در عملکرد  یکی از دو آی سی موجود در مین برد تلویزیون باشد، شما باید تلویزیون و مجراهای خروج هوای گرم را تمیز کنیم تا دمای محیطی قطعات پایین آمده و تلویزیون دچار مشکل نشود. اگر پس از عیب یابی دیدید که به علت خرابی برد T-Con تلویزیون دچار این مشکل شده است، ابتدا باید به سراغ کابل LVDS رفته و درستی و تمیزی اتصالات آن را مورد بررسی قرار دهیم.


در صورت خرابی آن، می بایست نسبت به تعویض کابل LVDS در تلویزیون ال جی خود اقدام کنیم. در غیر این صورت شما مجبور به تعمیر یا تعویض مین برد و یا در بدترین حالت تعویض پنل تلویزیون ال جی خود می شوید. هنگامی که با ظاهر شدن صفحه سفید، با خطای V3.41.0 مواجه شدید، دکمه های  Exit و OK را همزمان فشار دهید تا منوی input/source ظاهر شود و سپس ورودی HDMI مورد نظر را انتخاب کنید تا تصویر نمایان شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعمیرات تلویزیون خود را به ما بسپارید

تعميرات تخصصي انواع تلويزيون، هر کجا و هر وقت به انتخاب شما

جهت عیب یابی و تعمیر تلویزیون در منزل شما تماس بگیرید

شماره تماس : 9202 487 0917