تعمیرات تلویزیون شیراز
تعمیرات تخصصی انواع تلویزیون LED,LCD,PLASMA,FK,OLED

پرش تصویر تلویزیون و یا لرزش تصویر

در واقع باید گفت که لرزش تصویر تلویزیون ممکن است به سمت بالا یا پایین صفحه نمایش اتفاق بیفتد. بدین ترتیب در واقع در هر حالت، دلایل زیادی باعث این پدیده می شود و ایراد خاصی را در دستگاه مشخص می کند. ممکن است که‌ این پرش تصویر در هرنوع از مدل و برندی از تلویزیون اتفاق بیفتد. شایان ذکر است اگر چنانچه مشکل پرش فقط یک بار اتفاق بیفتد، اصلا جای نگرانی نیست اما در صورت تکرار این موضوع و پرش مکرر تصویر یا سو سو زدن آن، باید دستگاه را مورد بررسی قرار داد وباید قطعاتی که با صفحه نمایش مرتبط است مورد عیب یابی قرار گیرد.

برای رفع اشکالات تلویزیون، با استفاده از تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری باید تلویزیون عیب یابی شود.
درصورتی که با این مشکل مواجه شدید و یا تصویر مطلوبی از تلویزیون خود دریافت نکردید ، می توانید با کارشناسان متخصص و حرفه ای تماس گرفته و از خدمات تخصصی تعمیر تلویزیون استفاده کنید.

چه عواملی بر پرش تصویر تلویزیون موثر است؟

خب احتمالا دلایل زیادی وجود دارد که باعث قطع و وصل شدن تصویر تلویزیون می شود. در واقع تصویر تلویزیون با معیاری به نام Image Flicker سنجیده می شود. در ایمیج فلیکر، الگوهای روشنایی نمایشگر شروع به انجام محاسبات و کم و زیاد کردن نور می کنند برای اینکه بتوانند تصویری را به نمایش بگذارند.
این عمل به شکل نوارهای عمودی در تست قابل روئیت هستند. حال اگر این نوارها طبق استاندارد جلو نروند، باعث ایجاد پرش در تصویر تلویزیون می شود.
اما دلایل مختلفی هستند که باعث این مشکل می شود که به بررسی آن ها می پردازیم.

ضعیف شدن پنل تلویزیون

از مهمترین دلایل پرش یا لرزش تصویر تلویزیون زمانی است که اختلالی در عملکرد پنل بوجود می آید و پنل ضعیف می شود ، در واقع پنل، اصلی ترین قطعه تلویزیون می باشد و بیش از نیمی از ارزش تلویزیون مربوط به پنل یا صفحه نمایش می شود. که در حقیقت اگر این قسمت دچار مشکل شود، تلویزیون یا دیگر تصویر ندارد و یا با قطع و وصل شدن تصویر روبرو می شویم .که باید یاد آور شد که تعویض پنل برای رفع مشکل پرش تصویر تلویزیون می تواند برای شما هزینه زیادی داشته باشد.

در مرکز تعمیرات تلویزیون به خاطر وجود تجهیزات پیشرفته تلاش می کنیم تا حد امکان با مناسب ترین هزینه پنل تلویزیون تعمیر شود. که در صورتی که امکان تعمیر پنل نبود آن را به صورت اوراقی از مشتری خریداری میکنیم.

زمانیکه لامپ های تصویر تلویزیون خراب می شوند

بخاطر وجود روشنایی، لامپ تلویزیون در نمایش تصویر نقش بسیار مهمی دارد. که اگر لامپ تصویر تلویزیون دچار مشکلی شود، آن تصویر محو شده و یا قطع و وصل می شود. حال در واقع یکی از مهمترین دلایلی که باعث خرابی لامپ ها می شود، کار کردن بیش از حد از تلویزیون است. شایان ذکر است اگر تلویزیون مرتباً روشن باشد، گرمای زیادی در قطعات آن ایجاد می شود. که این افزایش تدریجی حرارت تلویزیون موجب می شود به قطعات آن آسیب جدی وارد شود .

اشکال در پاور و منبع تغذیه

در حقیقت باید گفت که ایراد در پاور و منبع تغذیه تلویزیون نیز می تواند در پرش تصویر تلویزیون نقش بسزایی داشته باشد. وظیفه پاور تأمین انرژی الکتریکی دستگاه است. که در صورت ایجاد خرابی می تواند اجزای مختلف آن را هم با مشکل مواجه کند. فرانوش نشود خرابی پاور می تواند علائم دیگری هم داشته باشد. که در اینجا مثالی میزنیم..
وقتی تلویزیونی روشن نشده و یا خاموش و روشن می شود. در صورتی که خرابی منبع تغذیه، باشد توسط متخصص فنی و کار آزموده تعمیر و یا تعویض می‌شود .

خرابی مین برد

از جمله قطعات مهم در تلویزیون که باعث می شود تمامی اجزاء با همدیگر ارتباط داشته باشند مین برد است.
که همین مین برد از قطعات مختلفی تشکیل شده که هر کدام وظیفه خاصی را برعهده دارند.
باید توجه داشته باشید که صفحه نمایش ارتباط مستقیمی با مین برد دارد و در صورت خرابی یکی از قطعات مین برد، باعث می شود تصویر تلویزیون با اختلال مواجه شود. برای رفع این اشکال ، قطعات معیوب مین برد را تعویض کرده و در صورت سوختن یا نیم سوز شدن آن، مین برد باید به کلی عوض شود.

خرابی سیم کشی ساختمان عامل پرش تصویر

گاهی دیده شده که عامل پرش تصویر ، اشکال در سیم کشی ساختمان و یا وسایلی مثل فن ها که در خانه استفاده شده است می باشد. که عامل این مشکل ایجاد نویز می باشد که بر روی سیگنال های تلویزیون تاثیر گذاشته و باعث تیک زدن و یا پرش تصویرمی شود. دقت کنید که مشکل از چه قسمتی است باید مرحله به مرحله فیوزهای خانه را قطع کرده تا قسمتی که باعث نویز می شود را پیدا کنید. در واقع بهتر است برای این کار از یک متخصص برق ساختمان کمک بگیرید که به دقت این قضیه را بررسی کند.

تعمیر تلویزیون در شیراز

متخصصین کاربلد تعمیر تلویزیون، خدمات متنوعی را در شیراز به کاربران عزیز ارائه می دهند. در واقع تمامی خدمات عیب یابی و تعمیر تلویزیون های ال جی ، سونی، ایکس ویژن، سامسونگ، شارپ، پاناسونیک، اسنوا و سایر برندها، را با کیفیت و سرعت بالا و مناسب ترین هزینه به همراه قطعات اصلی به مشتریان خود عرضه می دارد عزیزان ساکن در شیراز می توانند در صورت مشاهده هرگونه ایراد در دستگاه خود با ما تماس گرفته و خدمات مربوطه را دریافت کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعمیرات تلویزیون خود را به ما بسپارید

تعميرات تخصصي انواع تلويزيون، هر کجا و هر وقت به انتخاب شما

جهت عیب یابی و تعمیر تلویزیون در منزل شما تماس بگیرید

شماره تماس : 9202 487 0917