تعمیرات تلویزیون شیراز
تعمیرات تخصصی انواع تلویزیون LED,LCD,PLASMA,FK,OLED

سیاه شدن عکس تلویزیون

یکی از عیب های شایع در تلویزیون های ال ای دی سیاه شدن عکس است. این خرابی به این گونه است که شما در حال تماشای تلویزیون هستید و به طور ناگهانی عکس تلویزیون سیاه میشود. در این حالت صدای تلویزیون وجود دارد و میتوان شبکه های تلویزیون را تعویض کرد. درواقع بیشتر مواقع سیاه شدن عکس مربوط به بک لایت تلویزیون است. خرابی بک لایت در تلویزیون های ال جی بعد از ۳ تا ۵ سال اتفاق می افتد. در حقیقت دلیل خرابی بک لایت معمولا به معنای پایان یافتن عمر لامپ های ال ای دی است. البته در بعضی مواقع نوسانات برق و مشکلات برد پاور باعث خرابی این بک لایت  است.

باید گفت خرابی برد پاور هم باعث میشود که صفحه تلویزیون سیاه بشوند. دلیل آن این است که ولت لامپ های بک لایت از راه برد پاور تامین میشود. معمولا برد پاور قابل تعمیر است و قیمت تعمیر برد پاور مقرون به صرفه است. در بیشتر موارد نیاز به تعویض برد پاور می باشد.

بک لایت چیست؟

<span;>در واقع بک لایت نور پس زمینه برای روشن شدن صفحه تلویزیون است. این نور به وسیله ۱ سری از لامپ ها ال ای دی تامین میشود که  لامپ های ال دی دی مصرفی در هر مدل متفاوت است و برای تعمیر بک لایت باید از مدل اورجینال استفاده کنیم برای این که بتوانید تشخیص بدهید بک لایت تلویزیون شما خراب شده بایستی در صورتی که عکس تلویزیون شما به طور کامل سیاه شده  از ۱ چراغ قوه یاری بگیرید و به تلویزیون نزدیک بشوید. نور چراغ قوه را بصورت مورب به تلویزیون بتابانید. اگر هاله ای از عکس مشخص میباشد بک لایت تلویزیون شما خراب شده میباشد و حتما نیاز به تعمیر دارد.

دلایل تفاوت هزینه بک لایت – سیاه شدن عکس تلویزیون

یکی از ایراد های شایع ای که در تلویزیون های ال جی وجود دارد خرابی بک لایت تلویزیوین میباشد. هنگامی شما بعد از خراب شدن بک لایت تلویزیون برای تعمیر تلویزیون با مراکز تعمیر تماس می گیرید. قیمت های متفاوتی برای تعمیر به شما می گویند. این پرسش قبل می آید که دلیل این تفاوت هزینه چیست. ما دو نکته مهم برای قیمت تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی برای شما شرح می دهیم.

نکته اول: جنس بک لایت و مدل تلویزیون در قیمت تعمیر بک لایت تاثیر می گذارد به این گونه که جنس درجه ۱ با جنس درجه ۲ تقریبا بین ۱۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان تفاوت هزینه دارد. که این تقاوت هزینه بنا به مدل تلویزیون متفاوت است

نکته دوم: یکی از عوامل مهم در تعمیر بک لایت ضمانت بعداز تعمیر است.

هزینه تعمیر و تعویض چند مدل از تلوزیون های ال جی

<span;>لازم به ذکر است که مدل های تلویزیون ال جی فراوان است و ما نمی توانیم همه مدل های آن را در این مدل بیاوریم. این هزینه ها مربوط به مدل های پر تیراژ میباشد که در بازار ایران به فروش رفته . برای تعمیر بک لایت حتما عکس مدل تلویزیون را از قاب پشت دستگاه بگیرید. و بعد از تماس به واتساپ ارسال کنید.

شایع ترین مشکلاتی که نشان از خراب بودن بک لایت میدهد

سیاه شدن عکس درحالی صدا هست
چشمک زدن عکس یا قطع وصل عکس
ظاهر شدن لکه های سیاه که در تصاویر سفید بیش مشخص میباشد
درست کردن نقاط روشن بر روی صفحه این روشنای به طور کامل مشخص میباشد
قطع شدن عکس بعد از چند دقیقه کارکردن تلویزیون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعمیرات تلویزیون خود را به ما بسپارید

تعميرات تخصصي انواع تلويزيون، هر کجا و هر وقت به انتخاب شما

جهت عیب یابی و تعمیر تلویزیون در منزل شما تماس بگیرید

شماره تماس : 9202 487 0917