تعمیرات تلویزیون شیراز
تعمیرات تخصصی انواع تلویزیون LED,LCD,PLASMA,FK,OLED

افتادن خطوط عمودی روی کاغذ

چنان چه متوجه شده‌اید که، روی اسناد چاپی شما خطوط عمودی سیاه رنگی افتاده لازم است بدانید که زمان تمیز نمودن پرینتر رسیده است. در واقع اغلب متخصصان این زمینه، به کاربران پرینتر تمیز نمودن دوره‌ای پرینتر را پیشنهاد می‌دهند.

باید گفت تعداد دفعات تمیز نمودن پرینتر پاناسونیک، به جای قرارگیری دستگاه و هم چنین میزان استفاده شما از آن بستگی دارد. در کل بهتر است حداقل ماهی ۱ بار، تمیز نمودن پرینتر را انجام داد. به خصوص وقتی که مشاهده می‌کنید، کیفیت پرینت افت محسوسی پیدا کرده بایستی چاپگر را خاموش کرده، از برق کشیده و منتظر بمانید تا خنک شود. شما با استفاده از ۱ دستمال لطیف کمی مرطوب تمیزکاری را آغاز کنید..

همچنین از به کاربردن مواد شیمیایی، در این پروسه بپرهیزید. بعد از تمیز نمودن بدنه بیرونی دستگاه، باید به سراغ هد پرینتر بروید. شما می‌توانید هد پرینتر را بصورت دستی و یا خودکار تمیز کنید. برای تمیز نمودن هد پرینتر بصورت خودکار، بایددفترچه راهنمای پرینتر را مطالعه کنید.

حال اگر پرینتر شما چنین قابلیتی داشته باشد، به طور حتم در دفترچه به آن اشاره شده. اگر دستورالعمل تمیز نمودن هد پرینتر بصورت خودکار را، در کتابچه نمی‌بینید باید با کمی الکل ایزوپروپیل برای تمیز نمودن هد پرینتر بصورت دستی اقدام کرد.

وقتی پرینتر پاناسونیک روشن نمی‌شود چه باید کرد؟

باید گفت که انواع ایرادات سخت افزاری و نرم افزاری می‌تواند باعث بروز چنین مشکلی در چاپگر شود.
<span;>که اگر دکمه پاور پرینتر پاناسونیک را بفشارید، ولی دستگاه روشن نشود بایست اتصالات آن و جریان برق را بررسی کرد. ضرورتی ندارد که با بروز چنین مشکلی به دنبال تعمیرکار برای رفع ایراد دستگاه باشید.

در واقع فقط کافیست کابل برق، دوشاخه و پریز برقی که از آن استفاده می‌کنید را چک کنید. گاهی تنها وجود مشکل در محافظ و یا پریز برق است که مانع از روشن شدن پرینتر می‌شود. توجه داشته باشید،
در قدم دوم، دومین اتصالی که بایست بررسی شود، کابل اتصال بین پرینتر و کامپیوتر است. مطمئن شوید که کابل مورد استفاده با مدل پرینتر پاناسونیک شما سازگارباشد. در گونه روشن بودن دستگاه، چراغ LED پاور آن به رنگ سبز (در بیش مدل‌ها) در می‌آید. اگر با وجود سالم بودن مسیر انتقال برق، بازهم دستگاه شما روشن نشود، یعنی خرابی دستگاه شما جدی است و بایست برای تعمیر پرینتر اقدام کرد.

اگر پرینتر روشن نمی‌شود، بایست در اول از وجود جریان برق در دستگاه اطمینان حاصل کنید.

وقتی پرینتر روشن میباشد ولی کار نمی‌کند

گاهی اوقات دستگاه روشن شده و همه چیز در روال عادی قرار دارد. ولی هنگامی که اسناد و عکس‌ها را برای چاپ به پرینتر می‌فرستید، متوجه می‌شوید که پرینتر با وجود روشن بودن چیزی چاپ نمی‌کند. اگر در چنین شرایطی قرار گرفتید، نگران نباشید زیرا ضروری نیست تعمیرکاری را خبر نمایید، فقط کافیست کابل رابط پرینتر و سیستم را بررسی نمایید و از اتصال صحیح آن‌ها اطمینان یابید. خرابی و یا جدایی کابل از دستگاه، باعث بروز چنین مشکلاتی می‌شود.
اگر پرینتر پاناسونیکی که استفاده می‌کنید، یک پرینتر با پورت موازی (LPT) است، در صورتی که هنوز با مشکل خرابی پرینتر پاناسونیک خود دست و پنجه نرم می‌کنید، نظر می‌کنیم تا تنظیمات ذیل را بازبینی کنید:
وارد تنظیمات CMOS کامپیوتر خود بشوید.
در CMOS بررسی نمایید که پورت موازی شما فعال یا غیرفعال میباشد.
بعدا، پرینتر یا حالت پورت موازی را بررسی نمایید. اگر پورت موازی شما به حالت ECP تنظیم شده میباشد، نظر می‌کنیم تا حالت دیگری را امتحان نمایید.

اگر به طور همزمان، به غیر از پرینتر با پورت موازی از دستگاه‌های موازی دیگری مثل اسکنر با پورت موازی استفاده می‌کنید، نظر می‌کنیم اتصال آن‌ها را قطع کرده تا از سلامت پرینتر خود مطمئن بشوید.
اگر به طور همزمان، به غیر از پرینتر با پورت موازی از دستگاه‌های موازی دیگری مثل اسکنر با پورت موازی استفاده می‌کنید، نظر می‌کنیم اتصال آن‌ها را قطع کرده تا از سلامت پرینتر خود مطمئن بشوید.

تعمیر تلویزیون و مانیتور – نمایندگی رسمی مادیران و ایکس ویژن

ایراد افتادن لکه روی اسناد

اگر روی اسناد چاپی خود، لکه‌های خاکستری و یا اثر انگشت مشاهده کردید بایست به سرعت درون پرینتر را تمیز کنید. هم چنین اگر دستگاه برای ۱ دوره طولانی، در معرض آفتاب و نور خورشید قرار گیرد امکان دارد لکه‌های خاکستری در حین چاپ روی سند بیافتد. برای رفع این مشکل پرینتر را تمیز کرده و آن را در مکانی متناسب قرار دهید. هم چنین از استاندارد بودن کاغذ‌ها هم، اطمینان حاصل کنید.

وقتی چراغ‌های پرینتر خاموشند

در ابتدا به پرینتر نگاه می‌کنید و متوجه می‌شوید که، تمامی چراغ‌های روی پرینتر از کار افتاده‌اند. در حالت کلی برای رفع چنین مشکلی، میبایست از وجود جریان برق در دستگاه اطمینان حاصل کنید. نبود جریان برق و یا خرابی سیم پرینتر، می‌تواند باعث خاموشی چراغ‌های پرینتر شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعمیرات تلویزیون خود را به ما بسپارید

تعميرات تخصصي انواع تلويزيون، هر کجا و هر وقت به انتخاب شما

جهت عیب یابی و تعمیر تلویزیون در منزل شما تماس بگیرید

شماره تماس : 9202 487 0917