تعمیرات تلویزیون شیراز
تعمیرات تخصصی انواع تلویزیون LED,LCD,PLASMA,FK,OLED

محافظ صفحه تلویزیون چیست؟

صفحه تلویزیون یک محافظ شفاف است که روی یک تلویزیون تخت (ال سی دی – ال ای دی  – ۳ بعدی – کرو – تلویزیون منحنی – کیو ال ای دی ) وصل میشود تا از صفحه نمایش تلویزیون در برابر اسیب محافظت کند و باعث شکستن، خراش، اثر انگشت ،برخورد کنترل از راه دور و اسباب بازی جلوگیری کند .

مزیت محافظ صفحه تلویزیون

محافظ صفحه تلویزیون : تلویزیون‌ های امروزی که قیمت بالایی دارند با توجه به ضخامت کمی که دارند نسبت به تلویزیون های قدیمی اسیب پذیرتر هستند. حساسترین و شکننده ترین قسمت تلویزیون همان صفحه نمایش (پنل) آن است که ممکنه با خورد اشیا و وارد شدن ضربه هنگام بازی کودکان آسیب ببیند و تلویزیون دیگر قابل استفاده نباشد. معمولا شرکت ها، صفحه نمایش تلویزیون شما را گارانتی نمی کنند و صفحه نمایش تلویزیون قابل تعمیر هم نیست. به همین دلیل برخی شرکت ها و کارگاه ها اقدام به طراحی و تولید صفحات محافظ صفحه نمایش تلویزیون LED و LCD کرده اند و این محافظ یک صفحه طلق مانند است که روی صفحه تلویزیون شما قرار می گیرد و از تلویزیون شما محافظت می کند. ما در این مطلب ویژگی های این محافظ و نحوه استفاده از ان را برای شرح خواهیم داد پس با ما همراه باشید.

چه کسانی از محافظ صفحه تلویزیون استفاده می کنند؟

تلویزیون به بخشی مهم از زندگی ما تبدیل شده است. درصد خانوارهایی که حداقل یک تلویزیون در دنیا دارند 99٪ است و 66٪ از خانوارها دو یا بیشتر دارند. متوسط روشن بودن تلویزیون در ۲۴ ساعت شبانه روز در دنیا ۷ ساعت است .

هزاران نفر هستند که روزنامه نمی خوانند یا در اینترنت گشت و گذار نمی کنند، در عوض آنها تماشای تلویزیون را ترجیح می دهند زیرا به تلاش کمی نیاز دارد و خبرها اساساً رایگان و به روز هستند. در صورت وقوع یک رویداد مهم ، تلویزیون دستگاهی است که همه برای اطلاعات خود به آن مراجعه می کنند.

شما فقط باید چند دکمه را روی ریموت خود فشار دهید و تمام دنیا در زیر پای شماست. از طریق تلویزیون می توانید از سراسر جهان اخبار دریافت کنید. تقریباً هر کشور در جهان دارای تعداد زیادی کانال خبری است که تمام حوادث احتمالی رخ داده در سراسر جهان را پوشش می دهد. علاوه بر این ، کانال های سرگرمی مختلفی وجود دارد که انواع مختلفی از نمایش های سرگرمی را نشان می دهد ، مانند برنامه های واقعیت ، نمایش های روزانه ، رویدادهای رقص و موسیقی ، برنامه های آشپزی و سفر.

اگر شخصاً از استادیوم های ورزشی بازدید نمی کنید ، همچنان گزینه تماشای مسابقات ورزشی در خانه از طریق تلویزیون را دارید. در حقیقت ، با افزایش فروش تلویزیون های با کیفیت بالا ، بسیاری از افراد ترجیح می دهند در خانه خود بمانند و رویدادهای ورزشی را تماشا کنند. امروزه تلویزیون های مختلفی در بازار موجود است .

در تلویزیون ها آخرین و بهترین فناوری نمایش را به کار می گیرند. متأسفانه دامنه قیمت کاملاً بیشتر از تلویزیونهای نوع قدیمی است. بنابراین اطمینان از اینکه از سرمایه گذاری قابل توجه خود محافظت می کنید بسیار مهم است. تعداد زیادی از مشکلات مانند گرد و غبار ، رطوبت ، خراش و بسیاری موارد دیگر وجود دارد که می تواند کیفیت تصویر را خراب کند. برای جلوگیری از آنها می توانید به سادگی از یک طرح محافظت از تلویزیون مانند محافظ صفحه تلویزیون استفاده کنید. باید کیفیت مطلوبی داشته باشد یا کیفیت تصویر تغییر نکند. در حالی که محافظ تلویزیون مقداری هزینه اضافی برای شما خواهد داشت اما به افزایش عمر تلویزیون کمک می کند.

محافظ صفحه تلویزیون برای بسیاری از برنامه های کاربردی فراتر از استفاده معمولی خانگی استفاده می شود. مدارس و مراکز مهد کودک که باید ازتلویزیون آنها محافظت شود زیرا کودکان می توانند هنگام بازی با توپ یا اسباب بازی بدون اطلاع به آنها آسیب برسانند. به همین دلیل بسیاری از مسئولان مدرسه ترجیح می دهند برای محافظت از صفحه نمایش و جلوگیری از هزینه های غیر ضروری ، محافظ صفحه تلویزیون را به آن متصل کنند.

محافظ ها با شفافیت بالایی که دارند، علاوه بر افزایش امنیت تلویزیون، کیفیت تصویر را نیز به نحو چشمگیری حفظ می کنند و خللی در طراحی شیک تلویزیون ایجاد نمی کنند. پس با داشتن محافظ صفحه led، هم کیفیت تصویر تلویزیون عایدتان خواهد شد هم می‌توانید به خوبی از نمایشگر آن محافظت کنید تا بازیگوشی بچه ها در خانه، ضربه ای به تلویزیون وارد نکند.

این محافظ صفحه ال ای دی به وسیله ی فناوری های پیشرفته، به صورت نشکن طراحی شده و مهم تر از آن باعث تاریک شدن رنگ‌های نمایش داده نخواهد شد و با حفظ روشنی کامل تصاویر، تلویزیونتان را همراهی می‌کند.

مورد دیگر اینکه به دلیل جنس شیشه‌ای مانند و بی رنگ بودن، بر روی صفحه‌نمایش به کلی نامرئی دیده می‌شود. پس اگر طراحی صفحه و حاشیه های اطراف نمایشگر تلویزیونتان را دوست دارید، این محافظ نمایشگر در طراحی‌اش تغییری ایجاد نخواهد کرد.

جدا از محافظت از نمایشگر توسط این محصول، همچنین به عنوان فیلتر در برابر 96٪ تا 99٪ اشعه ماوراء بنفش از چشم و پوست محافظت به عمل می آورد. مقاومت در برابر انعکاس نور و اشعه ی UV  برخوردارند و هنگام استفاده در محیط های پر نور، فشاری به چشم وارد نمی کند.

محافظ پنل ال ای دی حتی به آسانی تمیز می‌شود و تنها به وسیله ی یک دستمال می‌توانید گرد و غبار رویش را تمیز کنید.

مورد دیگر اینکه هنگامی که این محافظ را نصب می‌کنید می بینید که با کمی فاصله از نمایشگر اصلی قرار می‌گیرد؛ اگر دلیلش را بخواهید باید بگوییم با روشن بودن تلویزیون، دمای نمایشگر بالا می رود و حال اگر محافظ هم به صفحه چسبیده باشد، حرارت همچنان بالاتر خواهد رفت. اما این کار باعث جریان یافتن هوا بین محافظ و نمایشگر خواهد شد که حرارت را کمتر خواهد کرد.

اندازه‌ی استاندارد این محافظ صفحه‌نمایش روی بلندگوها را نمی پوشاند پس صدا همچنان واضح خواهد بود.

بهترین ویژگی های محافظ چیست؟

1. یک محافظ خوب باید سبک باشد زیرا استفاده از محافظ سنگین به فریم تلویزیون فشار وارد میکند.

2‌. یک محافظ خوب نباید روی زیبایی تلویزیون تاثیر بگذارد

3. یک محافظ خوب نباید با چسب روی تلویزیون نصب شود چراکه چسب روی قاب تلویزیون باقی می ماند و همچنین محافظ باید در زمان تمییز کردن تلویزیون به راحتی جدا و دوباره نصب شود.

4. یک محافظ خوب باید نسبت به ضربه مقاوم باشد.

5. یک محافظ خوب نباید کیپ تلویزیون شود بلکه باید با صفحه تلویزیون کمی فاصله داشته باشد تا هوا ردو بدل شود و صفحه تلویزیون گرم نشود. زیرا فاصله ی غیر استاندارد بین محافظ و پنل باعث حبس شدن گرما و در نتیجه بازگشت گرما به پنل خواهد شد که عمر پنل را تا 30 درصد کاهش خواهد داد.

6. یک محافظ خوب باید از اشعه فرابنفش یا UV که بر بییننده ها اثرات نا مطلوب می گذارد جلوگیری کند.

7. یک محافظ خوب نباید بر کارکرد ریموت کنترل اثر بگذارد.

حداکثر ارتفاع نصب تلویزیون روی دیوار ، چقدر است؟

محافظت از صفحه FLAT باید بر اساس اندازه صفحه انتخاب شود. باید کاملاً متناسب باشد وگرنه ممکن است ظاهر تلویزیون خراب شود. شرایط ایده آل این است که محافظ تلویزیون ناحیه صفحه را بپوشاند و حاشیه (پهلوها) ناحیه صفحه را همپوشانی دهد، این اجازه می دهد تا برخی از حالت ها در محافظ صفحه تلویزیون اعمال شود. برخی از افراد نگران کیفیت تصویر تلویزیون های خود هستند و احساس می کنند یک محافظ باعث خراب شدن آن می شود. اگر چراغ های اتاق به گونه ای قرار گرفته اند که مانع از تابش نور پشت قسمت دید می شوند و از براق شدن پلاستیک جلوگیری می کنند ، این مسئله نگران کننده نخواهد بود. محافظ صفحه تلویزیون به خودی خود از نظر نوری واضح است و باعث تحریف تصویر نمی شود. بعد از مدتی بسیاری از مردم حتی فراموش می کنند که محافظ صفحه حتی روی تلویزیون است. تمیز کردن محافظ صفحه تخت بسیار ساده تر از نگرانی در مورد آسیب دیدن صفحه نمایش گران قیمت تلویزیون هنگام تمیز کردن آن است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعمیرات تلویزیون خود را به ما بسپارید

تعميرات تخصصي انواع تلويزيون، هر کجا و هر وقت به انتخاب شما

جهت عیب یابی و تعمیر تلویزیون در منزل شما تماس بگیرید

شماره تماس : 9202 487 0917